Kdo jsme


Lukáš Kolek
Lukáš Kolek

"Rád pracuji s klienty, kteří májí zájem zpomalit, poznat své (nejen pohybové) stereotypy a naučit se něco nového. Věřím, že prostřednictvím fyzického cvičení (prováděného vědomě a vnímavě) lze formovat člověka jako osobnost. Baví mě také předávat zkušenosti současným i budoucím lektorům."

Lída Battěková
Lída Battěková

"Lidské tělo se neustále proměňuje a reaguje na to, jak se k němu chováme. Je velice chytré a začne vysílat signály, když něco neděláme správně. Po svých klientech chci, aby ho vnímali a poslouchali. Jemná, intenzivní a pravidelná práce pomáhá obnovit jeho rovnováhu. Naladění těla a péče o něj má velice pozitivní vliv i na psychiku."

Táňa Kotova
Táňa Kotova

"Systém Pilates mi vyhovuje vším: stylem cvičení, tempem, spojením těla a duše, a také svou systematizací a inteligencí. Pracuji s lidmi, poznávám velmi chytrý systém lidského těla, zkoumám zákonitosti spojení bolestivých projevů a životních situací a to vše mě velmi naplňuje a baví."

Lukáš Kolek

tel: 777 992 232

Lektorskou činností se zabývám od roku 1998. S radostí dnes provozuji vlastní pohybové studio v Praze na Vinohradech. Učím Pilates na podložce i na strojích, Jógu a Zdravotní cvičení. Dokončil jsem dvouletý výcvik Rolfterapie - Strukturální Integrace, podle učení Dr. Idy P. Rolf. Umím také pracovat s jizvami, dokážu pomoci zapojení zjizvené tkáně do fasciální sítě.

"Rád pracuji s klienty, kteří májí zájem zpomalit, poznat své (nejen pohybové) stereotypy a naučit se něco nového. Věřím, že prostřednictvím fyzického cvičení (prováděného vědomě a vnímavě) lze formovat člověka jako osobnost.  Baví mě také předávat zkušenosti současným i budoucím lektorům."

"Schopnost lidského těla vykonávat pohyb mě vždy fascinovala. Už od dětství jsem výkonnostně sportoval a vyhledával různé formy pohybu, bavily mě všemožné sporty, gymnastika a tanec. V 17-ti jsem se stal lektorem aerobiku, dlouhá léta vedl taneční a posilovací lekce, v 18-ti jsem k tomu začal dělat masáže. Pak jsem se obrátil ke klidnějších druhům cvičení, taky proto, že moje tělo přestalo poslouchat a začalo se bouřit přemíře dynamických sportů a příliš agresivního cvičení. Objevil jsem kouzlo Pilates a hloubku Jógy, kterou dnes denně praktikuji a rád učím. Přes různé další kurzy zdravotního cvičení a rehabilitace jsem se nakonec rozhodl stát se také praktikantem Rolfterapie - Strukturální integrace."

Většina cvičení je dnes orientována jen na formování postavy. Zhubnout, vyrýsovat se, vypadat sexy, být silnější, flexibilnější, při józe být vyrovnanější, „osvícenější“ a tak dále. To všechno je samozřejmě v pořádku do té doby, dokud to není prováděno na úkor zdraví našich svalů a kloubů.

Moje lekce Pilates nejsou klasickým cvičením „tradičního“ Pilates (protože doba šla dopředu, výzkum od lidském těle pokročil, už nejezdíme do práce na koních) a moje lekce Jógy rozhodně nejsou natahováním těla do preclíku ani tím, co dnes duchovní boom posledních let pod tímto názvem prodává. Pilates chápu a předávám jako rozumnou formu cvičení dostupnou téměř všem, Jóga v mém podání je hlavně nástrojem sebepoznání. Pochopil jsem význam obou těchto forem, ač si na první pohled v mnohém odporují. Každé má své a je jen na nás, co si vybereme, co nám bude bližší, po čem se cítíme lépe.

Lída Battěková

tel: 731 151 289

Jsem lektorka pilates, zdravotního cvičení a jógy a na „tělo a pohyb“ a „pohyb a tělo“ se dívám z různých pohledů. Velká část mého života byla spojena s tancem, věnovala jsem se mu aktivně od dětství, učila jsem děti v ZUŠ, na katedře výchovné dramatiky na DAMU, mnoho let jsem působila jako lektor na seminářích a dílnách. Prošla jsem si ale také obdobím různých úrazů a přetížení. Mé tělo se začalo bránit. Postupně jsem se učila a stále se učím ho poslouchat. Zajímá mě to a baví mě to.

"Lidské tělo se neustále proměňuje a reaguje na to, jak se k němu chováme. Je velice chytré a začne vysílat signály, když něco neděláme správně. Po svých klientech chci, aby ho vnímali a poslouchali. Jemná, intenzivní a pravidelná práce pomáhá obnovit jeho rovnováhu. Naladění těla a péče o něj má velice pozitivní vliv i na psychiku."

Často mě vyhledávají lidé s různým zdravotním omezením, kteří potřebují individuální péči. Cvičím s klienty se skoliózou, s revmatoidní artritidou, po operacích, s bolestí … Věnuji se také práci s jizvami, zapojení zjizvené tkáně do fasciální sítě. V případě potřeby v lekci kombinuji cvičení a techniky uvolňování spoušťových bodů, svalů a tkání pomocí masážních pomůcek i manuálně, masáže a tejpování. 

Táňa Kotova

tel: 776 753 089

"Ještě před několika lety jsem byla programátorkou, která se snažila najít nějaké řešení, jak se zbavit bolestí zad po dlouhodobém sezení u počítače. Mé hledání naštěstí nebylo nijak dlouhé a celkem rychle jsem se seznámila s metodou Pilates. Na pozitivní výsledky jsem nemusela dlouho čekat a pochopila jsem, že tento systém mi vyhovuje vším: stylem cvičení, tempem, spojením těla a duše, a také svou systematizací a inteligencí.

Tak začala nová etapa mého života, v níž jsem začala působit jako instruktorka metody Pilates. Pracuji s lidmi, poznávám velmi chytrý systém lidského těla, zkoumám zákonitosti spojení bolestivých projevů a životních situací a to vše mě velmi naplňuje a baví. Je to dlouhá cesta a já jsem na ni připravena…"