Kdo jsme


Lukáš Kolek
Lukáš Kolek

"Rád pracuji s klienty, kteří májí zájem zpomalit, poznat své (nejen pohybové) stereotypy a naučit se něco nového. Věřím, že prostřednictvím fyzického cvičení (prováděného vědomě a vnímavě) lze formovat člověka jako osobnost. Baví mě také předávat zkušenosti současným i budoucím lektorům."

Lída Battěková
Lída Battěková

"Lidské tělo se neustále proměňuje a reaguje na to, jak se k němu chováme. Je velice chytré a začne vysílat signály, když něco neděláme správně. Po svých klientech chci, aby ho vnímali a poslouchali. Jemná, intenzivní a pravidelná práce pomáhá obnovit jeho rovnováhu. Naladění těla a péče o něj má velice pozitivní vliv i na psychiku."

Táňa Kotova
Táňa Kotova

"Systém Pilates mi vyhovuje vším: stylem cvičení, tempem, spojením těla a duše, a také svou systematizací a inteligencí. Pracuji s lidmi, poznávám velmi chytrý systém lidského těla, zkoumám zákonitosti spojení bolestivých projevů a životních situací a to vše mě velmi naplňuje a baví."

Lukáš Kolek

tel: 777 992 232

Lektorskou činností se zabývám od roku 1998. S radostí dnes provozuji vlastní pohybové studio v Praze na Vinohradech. Učím Pilates na podložce i na strojích, Jógu a Zdravotní cvičení. Momentálně jsem také studentem ve dvouletém výcviku Rolfterapie - Strukturální Integrace, podle učení Dr. Idy P. Rolf. Umím také pracovat s jizvami, dokážu pomoci zapojení zjizvené tkáně do fasciální sítě.

"Rád pracuji s klienty, kteří májí zájem zpomalit, poznat své (nejen pohybové) stereotypy a naučit se něco nového. Věřím, že prostřednictvím fyzického cvičení (prováděného vědomě a vnímavě) lze formovat člověka jako osobnost.  Baví mě také předávat zkušenosti současným i budoucím lektorům."

"Schopnost lidského těla vykonávat pohyb mě vždy fascinovala. Už od dětství jsem výkonnostně sportoval a vyhledával různé formy pohybu, bavily mě všemožné sporty, gymnastika a tanec. V 17-ti jsem se stal lektorem aerobiku, dlouhá léta vedl taneční a posilovací lekce, v 18-ti jsem k tomu začal dělat masáže. Pak jsem se obrátil ke klidnějších druhům cvičení, taky proto, že moje tělo přestalo poslouchat a začalo se bouřit přemíře dynamických sportů a příliš agresivního cvičení. Objevil jsem kouzlo Pilates a hloubku Jógy, kterou dnes denně praktikuji a rád učím. Přes různé další kurzy zdravotního cvičení a rehabilitace jsem se nakonec rozhodl stát se také „Rolferem“."

Většina cvičení je dnes orientována jen na formování postavy. Zhubnout, vyrýsovat se, vypadat sexy, být silnější, flexibilnější, při józe být vyrovnanější, „osvícenější“ a tak dále. To všechno je samozřejmě v pořádku do té doby, dokud to není prováděno na úkor zdraví našich svalů a kloubů.

Moje lekce Pilates nejsou klasickým cvičením „tradičního“ Pilates (protože doba šla dopředu, výzkum od lidském těle pokročil, už nejezdíme do práce na koních) a moje lekce Jógy rozhodně nejsou natahováním těla do preclíku ani tím, co dnes duchovní boom posledních let pod tímto názvem prodává. Pilates chápu a předávám jako rozumnou formu cvičení dostupnou téměř všem, Jóga v mém podání je hlavně nástrojem sebepoznání. Pochopil jsem význam obou těchto forem, ač si na první pohled v mnohém odporují. Každé má své a je jen na nás, co si vybereme, co nám bude bližší, po čem se cítíme lépe.

Lída Battěková

tel: 731 151 289

Jsem lektorka pilates, zdravotního cvičení a jógy a na „tělo a pohyb“ a „pohyb a tělo“ se dívám z různých pohledů. Velká část mého života byla spojena s tancem, věnovala jsem se mu aktivně od dětství, učila jsem děti v ZUŠ, na katedře výchovné dramatiky na DAMU, mnoho let jsem působila jako lektor na seminářích a dílnách. Prošla jsem si ale také obdobím různých úrazů a přetížení. Mé tělo se začalo bránit. Postupně jsem se učila a stále se učím ho poslouchat. Zajímá mě to a baví mě to.

"Lidské tělo se neustále proměňuje a reaguje na to, jak se k němu chováme. Je velice chytré a začne vysílat signály, když něco neděláme správně. Po svých klientech chci, aby ho vnímali a poslouchali. Jemná, intenzivní a pravidelná práce pomáhá obnovit jeho rovnováhu. Naladění těla a péče o něj má velice pozitivní vliv i na psychiku."

Často mě vyhledávají lidé s různým zdravotním omezením, kteří potřebují individuální péči. Cvičím s klienty se skoliózou, s revmatoidní artritidou, po operacích, s bolestí … Věnuji se také práci s jizvami, zapojení zjizvené tkáně do fasciální sítě. V případě potřeby v lekci kombinuji cvičení a techniky uvolňování spoušťových bodů, svalů a tkání pomocí masážních pomůcek i manuálně, masáže a tejpování. 

Táňa Kotova

tel: 776 753 089

"Ještě před několika lety jsem byla programátorkou, která se snažila najít nějaké řešení, jak se zbavit bolestí zad po dlouhodobém sezení u počítače. Mé hledání naštěstí nebylo nijak dlouhé a celkem rychle jsem se seznámila s metodou Pilates. Na pozitivní výsledky jsem nemusela dlouho čekat a pochopila jsem, že tento systém mi vyhovuje vším: stylem cvičení, tempem, spojením těla a duše, a také svou systematizací a inteligencí.

Tak začala nová etapa mého života, v níž jsem začala působit jako instruktorka metody Pilates. Pracuji s lidmi, poznávám velmi chytrý systém lidského těla, zkoumám zákonitosti spojení bolestivých projevů a životních situací a to vše mě velmi naplňuje a baví. Je to dlouhá cesta a já jsem na ni připravena…"